خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری از سردخانه های برودتی

همواره تعمیر و نگهداری و در سرویس بودن تجهیزات هر مجموعه ای از مهمترین فعالیت های صنعتی می باشد. به دلیل ماهیت عملکردی سیستم های برودتی، تهویه مطبوع و سردخانه ها، اهمیت پشتیبانی، تعمیرات و نگهداری را دو چندان می کند. گروه مانی برودت با بهره مندی از تیم های متخصص، قابلیت ارائه خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری در زمینه پشتیبانی، تعمیرات تجهیزات سیستم های برودتی و سردخانه، سیستم های تهویه مطبوع و چیلرها و زیرساخت برودتی ساختمان های تجاری و … را دارا می باشد.

امروزه کمتر کسی را می شناسیم که با تعمیرات و نگهداری تاسیسات ساختمان آشنا نباشد. سردخانه های صنعتی نیز همچون سیستم های تهویه و مطبوع ساختمان ها نیاز به خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری، بازدیدهای دوره ای پس از پیاده سازی، نصب و اجرای پروژه ها دارند. خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری از سردخانه های برودتی بسته به نوع آن سردخانه، خدمات مختلفی را شامل می‌شود.

خدمات سرویس

تمام تمرکز متخصصین مانی برودت، بیش‌تر بر کاهش هزینه‌ها و کاهش زمان‌های توقف تجهیزات است، از این‌رو، متخصصین ما تلاش خود را در زمان نصب و اجرای پروژه ها خواهند نمود تا فعالیت‌های پیش‌بینانه و پیش‌گیرانه ای را برای جلوگیری از خرابی دستگاه‌ها و قطعات سیستم های برودت شما، منظور نمایند.

اگر به هر عنوانی نصب و راه اندازی سردخانه به درستی انجام نگرفته باشد، بخش خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری با مشکلات فراوانی روبرو خواهد بود. به همین دلیل است که طراحی و نصب سردخانه بسیار کلیدی و مهم می باشد.


تعمیر و نگهداری

سردخانه های برودتی نیز مانند سایر سیستم های تبریدی نیاز به سرویس و نگهداری دوره ای دارند. تنظیم قراردادهای خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری از سردخانه های برودتی، یکی از بهترین راه هایی است که برای پیشگیری از خسارات سنگین مالی تعمیرات سردخانه ها می توان انجام داد. در اغلب مواقع هزینه هایی که برای انجام تعمیرات سردخانه پس از نصب و راه اندازی در کوتاه مدت پرداخت می شود، بسیار بیشتر از هزینه ای است که برای انجام سرویس های دوره ای سردخانه ها پرداخت می گردد.

سردخانه‌ها برای حفظ و نگهداری از مواد غذایی، پروتئینی، محصولات زراعی و صیفی جات و گل و گیاه می باشند. این امر خود نشان دهنده اهمیت بسیار بالایی است که سردخانه ها در حفظ و نگهداری مواد غذایی دارند. کوچک ترین عیب در سردخانه ها و سیستم های برودتی می تواند باعث ایجاد خسارات مالی بسیار سنگینی برای سردخانه داران و تولید کنندگان محصولات گردد.

متخصصین مانی برودت برای انجام هرگونه خدمات سردخانه از قبیل سرویس سردخانه، تعمیر سردخانه، اجرا و نصب سردخانه های صنعتی در سراسر ایران آماده همکاری می باشند. ما دارای مهارت و سال ها تجربه کاری درخشان می باشیم. تکنسین ها و متخصصین مانی برودت دارای تسلط کافی در زمینه ارائه کلیه خدمات ذکر شده در زیر می باشند.

طراحی، پیاده سازی و اجرای سردخانه های صنعتی فریونی

با انجام سرویس های دوره ای، تعمیر و نگهداری از آنها

طراحی، پیاده سازی و اجرای سردخانه های زیر صفری و بالای صفری

با انجام سرویس،تعمیر و نگهداری دوره ای

طراحی، پیاده سازی و اجرای سردخانه های ثابت و متحرک تجاری

با انجام سرویس های دوره ای،تعمیر و نگهداری از آنها

طراحی، پیاده سازی و اجرای انواع سردخانه های میوه، گوشت و ...

با انجام سرویس های دوره ای، تعمیر و نگهداری از آنها

طراحی، پیاده سازی و اجرای انواع تونل انجماد

با انجام سرویس های دوره ای، تعمیر و نگهداری مورد نیاز آنها

تامین قطعات و استفاده از تجهیزات با کیفیت

از معتبرترین برندها با گارانتی اصالت کالا


عملکرد متخصصین ما در جنبه های زیر می باشد:

بازدید دوره ای و نگهداری پیشگیرانه

بازدیدهای دوره ای در یک برنامه زمان بندی برای حفظ عملکرد مطلوب در سردخانه ها و همچنین رعایت استانداردهای مربوط به تعمیر و نگهداری

پایش وضعیت و عیب یابی در سردخانه

با تجربه ای دیرینه در زمینه ی پایش وضعیت و عیب یابی سیستم های برودتی مانند سردخانه، چیلر، اتاق پیش سرد، تونل انجماد

برآورد ارائه خدمات مورد نیاز مشتری

همکاران ما پس از بررسی های صورت گرفته و عیب یابی سیستم و نیازسنجی امکانات اولیه، زمان ارائه خدمات مورد نظر به مشتری را تخمین می‌زنند.

انجام خدمات تعمیرات و نگهداری

کارکنان ما در تمامی ساعات کاری در طول هفته در دسترس هستند و در صورت بروز هرگونه خطای محتمل، برای توقف سیستم برودتی شما برنامه‌ریزی خواهند داشت

1) بازدید دوره ای و نگهداری پیشگیرانه

برای حفظ عملکرد مطلوب در سردخانه ها و همچنین رعایت استانداردهای مربوط به تعمیر و نگهداری، می بایست اهداف بازدیدهای دوره ای و نگهداری پیشگیرانه در یک برنامه زمان بندی تعریف کرد. طبیعتا با توجه به نوع سردخانه، تجهیزات و قطعات مختلف سیستم برودتی اقدامات متناسب می بایست تعریف گردند. بدین جهت می توان موارد زیر را در دوره های روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه را عنوان نمود:

 • اقدامات روزانه
  • کنترل دمای فضای سردخانه
  • بررسی گیج های کنترلی فشار
  • بررسی روغن کمپرسور
 • اقدامات هفتگی
  • آب بندها و عایق ها بررسی شوند.
  • آب چگالیده شده از محفظه مربوطه باید خارج شود.
 • اقدامات ماهانه
  • بازدید اواپراتور و کندانسور و شستشو و نظافت سطوح آنها
  • بررسی تاسیسات الکتریکی و اجزای مکانیکی همچون دمنده ها، شیرها و کنترلرها
  • روانکاری و آچارکشی تاسیسات در صورت نیاز
 • اقدامات سالانه
  • کالیبراسیون کنترلرها
  • بررسی میزان مبرد
  • شستشوی مبدل ها

این موارد در تمامی انواع سردخانه های بالا/ زیر صفری کاربرد داشته و قابل اجراست.

2) پایش وضعیت و عیب یابی در سردخانه

دپارتمان فنی تشخیص و عیب یابی گروه مانی برودت با داشتن دانش و تجربه کافی در زمینه ی عیب یابی سیستم های برودتی با بهره گیری از تکنولوژی هایی چون نظارت و پیش بینی، تعمیر و نگهداری، بصورت متمرکز و با قابلیت اطمینان بالا سرویس خدمات خود را ارائه می نمایند. این دپارتمان، با تجربه ای دیرینه در زمینه ی پایش وضعیت و عیب یابی سیستم های برودتی مانند سردخانه، چیلر، اتاق پیش سرد، تونل انجماد و … عمل می نمایند. آنها با مدرن ترین روش های تشخیص، عیب یابی و نظارت با تکنیک های برتر باعث می گردد که بهترین سرویس خود را همیشه به مشتریان ارائه نمایند.

از متداول ترین مشکلات سردخانه ها می توان موارد زیر را نام برد که متخصصین ما در بخش پایش و عیب یابی سیستم ها آنها همیشه مد نظر قرار می دهند.

 • بررسی یخ زدگی اواپراتور
 •  بررسی یخ زدگی لوله برگشت کمپرسور (می بایست اکسپنشن ولو، گاز و ظرفیت اوپراتور نسبت به محیط بررسی گردد)
 • بررسی دمای سردخانه در صورتیکه از حد نرمال بالاتر یا پایین تر رود
 • بررسی یخ زدگی درب سردخانه
 • بررسی یخ زدگی کف سردخانه (کف سازی مناسب )
 • در صورت اعلان زنگ خطر (آلارم) سردخانه
 • بررسی شارژ گاز سردخانه در صورت کم یا تمام شدن
 • بررسی مقدار روغن کمپرسور در صورت کم شدن حجم آن
 • بررسی فشار ورودی و خروجی کمپرسور
 • بررسی عملکرد کمپرسور در صورت پیوسته کار کردن یا زود خاموش شدن کمپرسور (ایراد در عملکرد ترموستات و بار سرمایی زیاد می تواند باعث یکسره کار کردن کمپرسور شود.)
 • بررسی آمپر دستگاه در صورتیکه از حالت عادی کمتر یا بیشتر می شود.
 • بررسی اختلالات ناشی از تنظیمات نادرست ترموستات، قطعی جریان برق و عملکرد نادرست کنترلرهای فشار بالا و پایین (High & Low Pressure Controller)

3) برآورد ارائه خدمات مورد نیاز مشتری

تیم فنی مانی برودت، از مشتریان خود به صورت کامل پشتیبانی می کند. همکاران ما پس از بررسی های صورت گرفته و عیب یابی سیستم و نیازسنجی امکانات اولیه، زمان ارائه خدمات مورد نظر به مشتری را تخمین می‌زنند. این امر سبب می‌شود که مشتری بتواند خدمات مورد نیازش را در اسرع وقت دریافت نماید. تمامی تلاش  متخصصین ما برای حصول اطمینان از این امر است که مشتریانمان به قطعات اصلی (اوریجینال) و تجهیزات موردنیاز خود در هر زمان و تحت هر شرایطی و با هزینه معقول دسترسی داشته باشند. همچنین تیم فنی مانی برودت بر تمامی فرآیندهای ورودی، از نصب و راه اندازی در محل گرفته تا تأمین قطعات یدکی و محصولات موردنیاز طبق خواسته مشتری نظارت کامل دارند.

4) انجام خدمات تعمیرات و نگهداری

کارکنان ما در تمامی ساعات کاری در طول هفته در دسترس هستند. در صورت بروز هرگونه خطای محتمل، برای توقف سیستم برودتی شما برنامه‌ریزی خواهند داشت. یک مدیریت جامع، برنامه‌ریزی دقیق و اجرای سریع و کارآمد، امور کار برنامه‌ریزی شده را تضمین می‌کند. ما در زمان مناسب با تجهیزات مناسب در کنار شما هستیم. سطح بالای تخصص و تجربه، تطبیق پذیری و تعهد، تکنسین‌های ما را نیرویی کمکی مناسب برای ارائه خدمات خاص به مشتری، می‌سازد. متخصصین ما برای عقد قرارداد خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری از سردخانه های برودتی در خدمت شما خواهند بود.

سلام

شما می توانید سوالات خود را مستقیما در واتساپ از ما بپرسید.

SocialSocialSocialSocial