طراحی سردخانه کنترل اتمسفر

طراحی سردخانه کنترل اتمسفر: تعریف و اهمیت

سردخانه کنترل اتمسفر یک نوع سردخانه است که در آن شرایط اتمسفر داخلی به صورت دقیق کنترل می‌شود تا کیفیت، تازگی و ماندگاری محصولات کشاورزی و غذایی را بهبود بخشد.

عوامل کنترلی در سردخانه کنترل اتمسفر

عوامل کنترلی در سردخانه کنترل اتمسفر عبارتند از: عواملی چون دما، رطوبت، نسبت اکسیژن و کربن دی‌اکسید، ورودی هوا و فعالیت میکروبی که با دقت کنترل می‌شوند تا محیطی بهینه برای نگهداری محصولات فراهم شود.

در طراحی سردخانه کنترل اتمسفر با کاهش نسبت O2، نگه داشتن نسبت CO2 در یک سطح مشخص، پیری میوه ها و سبزیجات را کند می کنند. این سیستم که از تکثیر و انتشار بیماری ها و باکتری ها جلوگیری می کند، می تواند بدون استفاده از مواد شیمیایی، عمر نگهداری محصول را دو برابر نماید.

طراحی سردخانه کنترل اتمسفر
کاربردها و مزایای سردخانه کنترل اتمسفر

کاربردها و مزایای سردخانه کنترل اتمسفر

یکی از کاربردها و مزایای سردخانه کنترل اتمسفر، بهینه‌سازی ماندگاری و کیفیت محصولات است. این نوع سردخانه به ویژه برای محصولاتی که حساسیت بالایی به شرایط اتمسفری دارند، مانند میوه‌ها، سبزیجات، گلخانه‌ای‌ها، قارچ و برخی انواع پیاز، استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، برای میوه ها، سردخانه کنترل اتمسفر به منظور حفظ طعم، عطر، ویتامین‌ها و مواد مغذی، کاهش رشد میکروبی و تاخیر در فرآیند تخریب طراحی می‌شود. این سردخانه با کنترل دقیق میزان اکسیژن و دی‌اکسید کربن در داخل سردخانه، از رشد میکروبی زودرس جلوگیری کرده و اکسیداسیون مواد مغذی را کاهش می‌دهد.

طراحی سردخانه کنترل اتمسفر توسط مهندسین مانی برودت

با توجه به اهمیت فزاینده ای که به کیفیت و در دسترس بودن همیشگی در مصرف سبزیجات و میوه ها داده می شود، طراحی سردخانه کنترل اتمسفر در سراسر جهان رو به افزایش است. مهندسین فنی مانی برودت راه حل های کاملی را در این زمینه ارائه می دهد.

خدمات طراحی سردخانه کنترل اتمسفر توسط مهندسین مانی برودت عبارتند از:

سردخانه کنترل اتمسفر زمان نگهداری سیب، انار، انگور، گلابی و کیوی را به طور خاص 2 تا 3 برابر افزایش می دهد. این ویژگی به تولیدکنندگان این امکان را می دهد که محصول خود را با یافتن بهترین قیمت به صورت تازه  به بازار عرضه نمایند.

طراحی سردخانه کنترل اتمسفر
ارتباط با واحد فروش

هر گونه سوالی که ممکن است در مورد خدمات ما داشته باشید پاسخ می دهیم.

  • پشتیبان
    پشتیبان
    در دسترس از08:30 تا 16:30
    PhoneWhatsApp

Powered by TWChat