شرکت دانفوس یکی از بزرگترین و پیشروترین برندهای صنعتی جهان تبرید می باشد. این برند شناخته شده در صنعت تبرید و تهویه مطبوع دارای طیف گسترده ای از قطعات  شامل شیرآلات، ابزارهای کنترلی، انواع کمپرسورها و مبدل ‌های حرارتی می باشد که تمامی آنها تحت نام تجاری دانفوس عرضه می‌ گردند. کیفیت، کارایی و قابلیت اطمینان تمامی قطعات دانفوس برای همگان در این صنعت شناخته شده است.

این شرکت در سال 1933 در کشور دانمارک تاسیس گردید و دفتر مرکزی آن در این کشور واقع شده است. اما این برند محصولات خود را با استانداردهای بالا در کشورهای مختلفی مانند فرانسه، دانمارک، چین، مکزیک و … تولید می‌کند.

محصولات دانفوس را می توان به چند دسته زیر تقسیم بندی نمود:

  • کمپرسور دانفوس: کمپرسور منیروپ شامل سری های MT, MTZ , NTZ ساخت کارخانه دانفوس در فرانسه است و کمپرسورهای اسکرال در کارخانه این شرکت در کشورهای چین و فرانسه تولید می‌شوند.
  • شیرآلات دانفوس: شامل انواع شیرهای دستی، برقی به همراه اکسپنشن ولوها و … می باشد.
  • کنترلرها و ابزراهای اندازه گیری: شامل انواع پرشر سوئیچ ها (های پرشر – لو پرشر – های اند لو)، ترموستات ها و اویل پرشر می باشد.
  • از دیگر محصولات این شرکت می توان به انواع فیلتر درایر ها، کر درایر، سایت گلاس و روغن اشاره نمود که تمامی در ایران موجود می باشند.